Publikováno: 24. 6. 2020

Metodika ochrany průmyslového dědictví muzejními prostředky

Metodický text zabývající se průmyslovým dědictvím z pohledu muzejnictví je volně ke stažení.

@technicalmuseum.cz

Technické muzeum v Brně a Národní památkový ústav nabízí volně ke stažení publikaci Metodika ochrany průmyslového dědictví muzejními prostředky.

Hlavním cílem příručky je vymezení muzejního pohledu na hodnocení významu a přínosu dochovaného průmyslového dědictví v procesu selekce a tezaurace muzejní sbírky. Komplexním cílem metodiky je perspektivou muzeologie a muzeografie stanovit odpovědi na základní otázky: co je průmyslové dědictví a proč je chránit, jak k jeho poznání a hodnocení přistoupit v procesu selekce a kdy aplikovat ochranu průmyslového dědictví tvorbou muzejní sbírky v procesu tezaurace.

Plný text metodiky ke stažení.

Dostupnost publikace je na vyžádání: Mgr. Marie Gilbertová, gilbertova@tmbrno.cz, tel.: 541 421 438

MERTOVÁ, Petra. Metodika ochrany průmyslového dědictví muzejními prostředky. Brno: Technické muzeum v Brně, Národní památkový ústav, 2019. ISBN 978-80-88240-14-3 (Národní památkový ústav); ISBN 978-80-87896-79-2 (Technické muzeum v Brně).