Publikováno: 16. 4. 2013

Ministerstvo kultury schválilo metodiku pro výpočet ekonomických dopadů kulturních organizací

V rámci výzkumného projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR, který řeší Institut umění − Divadelní ústav, byla Ministerstvem kultury uznána a certifikována metodika pro výpočet ekonomických dopadů kulturních organizací.

Cílem Certifikované metodiky pro výpočet ekonomických dopadů kulturních organizací je stanovení způsobu, jak evaluovat tyto ekonomické dopady kulturních subjektů a akcí (např. festivalů, muzeí, divadel, orchestrů apod.).

Metodika reflektuje dlouhodobou diskuzi mezi odbornou kulturní veřejností o tom, zda mají kulturní organizace také ekonomické přínosy a jak je evaluovat.

Certifikovaná metodika byla použita na několika festivalech v ČR, přičemž se potvrdilo, že její využití je vhodné zejména pro velké mezinárodní projekty, které lákají zahraniční návštěvníky a s nimi i nové příjmy do ekonomiky.

Návrh Certifikované metodiky pro výpočet ekonomických dopadů kulturní organizace je stažení zde.

Podrobné informace zde.

Zpravodajství ČT24 o Certifikované metodice pro výpočet ekonomických dopadů kulturní organizace zde.