Publikováno: 4. 4. 2022

Nowe Muzeum

Jsou tomu již čtyři roky, co byly spuštěny stránky Nowe Muzeum nabízející přehled hlavních muzeí, galerií a vzdělavacích center v Polsku. 

@https://nowemuzeum.pl/

Polsko v posledních letech nabízí jeden z nejoriginálnějších kulturních prostorů Evropy. Na rozdíl od tradičních kulturních metropolí není kulturní prostor koncentrován čistě na jedno místo, ale unikátní kulturní prostředí nabízí řada polských měst. V minulých desetiletích v Polsku vznikla řada monumentálních muzeí a galerií s pestrým programem, a proto se Hubert Gonera rozhodl nabídnout přehled z dění těchto nových institucí na internetu prostřednictvím centrální platformy. 

Platforma Nowe Muzeum nyní nabízí komplexní informace o polských muzeích, jejich přístupnosti, výstavách, vzdělávacích programech, a to včetně nabídky interaktivních muzeí. Ty jsou rozděleny do kategorií: umění, technika, historie, kulinářství, příroda. Uživatelka či uživatel může také využít z mapy či klasického rozdělení podle největších polských metropolí. Zvláštní důraz je kladen na programy pro rodiny s dětmi, ale nejen na ně. 

Stránky jsou v současnosti pouze v polském jazyce: nowemuzeum.pl.

Zdroj: nowemuzeum.pl, poznan.wyborcza.pl