Publikováno: 9. 3. 2022

Muzejní akce na podporu Ukrajiny

Asociace muzeí a galerií (AMG) prezentuje na svých stránkách muzejní a galerijní akce zaměřené na vyjádření solidarity s Ukrajinou i odkazy na konkrétní pomoc.

©cz-museums.cz

V rámci svého Kalendária akcí na webových stránkách tak AMG přidalo novou záložku s názvem Muzea pro Ukrajinu. Zde mohou česká muzea a galerie uveřejňovat akce, které směřují jak k humanitární pomoci (např. pořádání aktivit se zapojením muzejních institucí do veřejných sbírek a beneficí, nebo sloužící pro zprostředkování informací o aktuálních možnostech podpory ve Vašem regionu), tak i k nabídce muzejních programů vytvořených speciálně pro ukrajinské uprchlice a uprchlíky (např. pořádání aktivit pro rodiny s dětmi).

Vedle toho je možné na webových stránkách AMG nalézt rozcestník #SolidarityWithUkraine s odkazy a aktuálními informacemi, kam je možné se obrátit s nabídkou pomoci, resp. k jakým veřejným sbírkám či humanitárním aktivitám se mohou muzea jako instituce, stejně jako muzejníci-jednotlivci připojit.

Více: #MuzeaProUkrajinu

Zdroj: cz-museums.cz

Publikováno: 15. 3. 2022

Evropská muzea a Ukrajina

NEMO zveřejnil pravidelně aktualizovaný přehled aktivit evropských muzeí v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu.