Publikováno: 25. 4. 2022

Museums and Interactive Virtual Learning

Slavné nakladatelství Routledge vydalo v dubnu 2022 novou knihu zaměřenou na muzea a muzeaologii. Tentokrát se týká interaktivity v rámci vzdělávání ve virtuálním prostoru.

Zdroj: Routledge

Museums and Interactive Virtual Learning poskytuje edukátorům a edukátorkám praktické zdroje, které jim pomohou budovat zkušenosti s implementací digitálních technologií v rámci vlastních kulturních organizací. Kniha představuje statě od zkušených muzejních pedagogů a pedagožek, jakož i od koncových uživatelů a uživatelek. Vedle odborných informací jsou zdůrazněny také vzájemné výhody, které programy tzv. interaktivního virtuálního učení (IVL) nabízejí jak muzeu, tak i distančně návštěvníkům a návštěvnicím.

Kapitoly odrážejí postupný proces vývoje renomovaných programů IVL a zdůrazňují, jak důležité je pro kulturní organizace podporovat spolupráci mezi odděleními, pokud chtějí zajistit, aby jejich programy byly v souladu s celkovými cíli organizace. Autorský tým poskytuje důkladný přehled technologických, rozpočtových, marketingových i personálních požadavků a nabízí realistické zobrazení práce spojené s vytvářením obsahu pro implementaci digitálních technologií. Kniha zdůrazňuje důležitost posouzení stávajícího programování a ukazuje, jak mohou instituce přizpůsobit obsah tak, aby virtuální formát vytvářel dostatečnou inkluzivní příležitosti, která osloví místní, národní i mezinárodní publikum.

Museums and Interactive Virtual Learning je základním průvodcem pro muzejníky a muzejnice , kteří mají za úkol interpretovat obsah kulturní organizace a vytvářet trvalé příležitosti k implementaci digitálníhc technologií.

Allyson Mitchell, Tami Moehring, Janet Zanetis. Museums and Interactive Virtual Learning. Routledge, 2022.

Zdroj: Routledge