Publikováno: 17. 12. 2019

Fondy EHP a Norska – Revitalizace movitého a nemovitého kulturního dědictví – výzva na r. 2020

Výzva k žádosti o grant na financování projektů zaměřených na obnovu a oživení českého kulturního dědictví

@annualreport2018.eeagrants.org

Ministerstvo financí ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR, Norwegian Directorate for Cultural Heritage a Icelandic Centre for Research vyhlásilo otevřenou výzvu k předkládání žádostí o grant na financování projektů zaměřených na obnovu a oživení českého kulturního dědictví.

Výzva je určena všem, kteří usilují o obnovu zapsaných kulturních památek a o jejich oživení. Cílem je podpořit takové projekty, které propojí ochranu a obnovu památky s moderním a inovativním způsobem využití, které bude trvale udržitelné a bude mít pozitivní dopad na rozvoj regionu a život místních obyvatel. Hledáme výjimečné projekty, které mají vizi o využití obnovené památky a které vytvoří sítě vlastníků, správců a manažerů, místních komunit, soukromého sektoru a místní a regionální správy a zaručí, že obnovené kulturního dědictví bude fungovat i po ukončení projektu. Projekty mohou využít odbornou asistenci nebo inspiraci z donorských zemí v rámci partnerské spolupráce. Velmi vítanou současní projektů jsou vzdělávací akce nejen v oblasti obnovy či restaurování, ale také v rámci managementu kulturních památek a kulturním podnikání.

• Předpokladem pro zapojení do výzvy je příprava předložení projektů (včetně projektové dokumentace a stavebního povolení) nejpozději do 31. 3. 2020. Začátek projektů se předpokládá na podzim 2020 a jejich dokončením nejpozději do 30. 4. 2024.

Více informací zde

Zdroj: https://www.culturenet.cz/granty-a-stipendia/fondy-ehp-a-norska-revitalizace-moviteho-a-nemoviteho-kulturniho-dedictvi-vyzva-na-r-2020/