Publikováno: 4. 6. 2020

Virtuální rekonstrukce prvního britského muzea

Prohlédněte si muzeum ze 17. století zrekonstruováno z dobových ilustrací.

@digitalstories.wellcomecollection.org

Virtuální prohlídky výstav, expozic nebo muzejních budov jsou v současnosti již běžnou součástí nabídky všech větších institucí. Britské muzeum Wellcome Collection ve své sekci virtuálních výstav a sbírek nyní umožňuje nahlédnout i do historických počátků moderních muzeí.

Online výstava The Curious Gardener zavede návštěvníky do Británie první poloviny 17. století, kdy přírodovědec, sběratel a cestovatel John Tradescant v Londýně otevřel svou botanickou sbírku a sbírku předmětů přivezených ze zahraničních cest veřejnosti pod názvem Musaeum Tradescantianum. Muzeum představovalo jeden z nejstarších kabinetů kuriozit, předchůdců moderních muzeí. Rekonstrukce muzea vychází z dobových zobrazení, botanických nákresů z pozůstalosti Tradescanta a z jeho sbírek, které jsou nyní v péči Ashmoleova muzea v Oxfordu.

Virtuální výstava The Curious Gardener je dostupná zde.

Další online výstavy Wellcome Collection jsou dostupné zde.