Publikováno: 11. 8. 2020

V prvním interaktivním virtuálním muzeu Manet i Caravaggio

První plně interaktivní online muzeum umění otevírá 14. srpna 2020.

@voma.space

Celosvětová pandemie koronaviru přinesla pro muzejní sektor kromě jiného i nebývalý boom virtuálních výstav, online prohlídek a dalšího digitálního obsahu, který má potenciál zprostředkovat návštěvu instituce z domova nebo třeba z druhého konce planety. I to podnítilo vznik prvního plně interaktivního muzea umění, které je přístupné online. Projekt Virtual Online Museum of Art (VOMA) přichází s cílem umožnit široké veřejnosti shlédnout známá výtvarní díla ve vysokém rozlišení, včetně doplňujících informací, odkazů a souvisejícího multimediálního obsahu. Návštěvník tak bude mít přístup ke sbírkám pařížského Musée d’Orsay, newyorského Museum of Modern Art nebo madridského Museo del Prado v podobě, která má ambici zprostředkovat komplexnější zážitek než tradiční prohlídka.

Portál Virtual Online Museum of Art (VOMA) bude uveden do provozu 14. srpna 2020.

Více informací zde.

Zdroj: hypebeast.com/2020/8/voma-first-fully-interactive-virtual-museum-launch