Publikováno: 4. 7. 2023

Twin it! 3D for Europe’s culture

Kampaň v rámci projektu Europeana chce vytvořit sbírku reprezentativních příkladů kulturního dědictví členských zemí EU digitalizovaných ve 3D.

Twin it! 3D for Europe’s culture

Evropská komise a iniciativa Europeana vyhlásily výzvu k mobilizaci směrovanou k ministerstvem kultury členských států EU, aby předložila alespoň jeden objekt 3D digitalizovaného kulturního dědictví do společného sdíleného evropského datového prostoru pro kulturní dědictví.

Vybrané objekty mohou být považovány za ohrožené, ale mohou patřit také mezi nejnavštěvovanější nebo nejznámější památky nebo patřit do kategorie s nízkou úrovní digitalizace. Výběr je ponechán na členských státech. Výsledkem projektu by měla být sbírka reprezentativních příkladů evropského kulturního dědictví digitalizovaných ve 3D.

Kampaň Twin it! 3D for Europe’s culture byla zahájena pod záštitou švédského a španělského předsednictví v Radě EU a vyvrcholí během belgického předsednictví.

Více informací o kampani zde.

Zdroj: pro.europeana.eu