Publikováno: 3. 8. 2018

Knihovna Metodického centra konzervace, Brno

On- line vyhledávací katalog: Katalog knihovny Clavius funguje na bázi interního vyhledávání přímo v budově Technického muzea v Brně. Jeho online zpřístupnění veřejnosti a zvláštního vyčlenění příruční knihovny MCK v rámci katalogu je plánováno na rok 2019.

Kontakt:

Knihovna Technického muzea v Brně

Purkyňova 2950/105, 612 00 Brno-Královo Pole

T: +420 541 421 452

E: fricova@tmbrno.cz

Wwww.technicalmuseum.cz/veda-vyzkum/knihovna/

Otevírací doba: Knihovna je zpřístupněna k prezenčnímu studiu pouze do předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě

O knihovně:

Knihovna Technického muzea v Brně shromažďuje a uchovává knihovní fond se zaměřením na: historii a současnost vědy a techniky (vztahující se k oborům, kterými se muzeum zabývá), literaturu z teorie muzejní činnosti a její aplikace, naučné a jazykové slovníky, základní díla společensko-vědního charakteru, encyklopedie. Knihovní fond se skládá z: knih, časopisů, fotomateriálů, map, filmů a videokazet, firemní literatury, plakátů, norem a CD. Orientaci v něm usnadňuje jmenný a systematický katalog. Významnou součástí fondu je knihovna Obchodní a živnostenské komory, kterou muzeum získalo od svého předchůdce – Archivu pro dějiny průmyslu, obchodu a technické práce. Knihovna Technického muzea v Brně je knihovnou prezenční. Své fondy zpřístupňuje ve studovně a prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby.

Příruční knihovna Metodického centra konzervace přímo spadá pod Knihovnu Technického muzea v Brně. Je zde soustředěno široké spektrum oborové literatury domácí i zahraniční provenience. Po předchozí domluvě je možné knihy zapůjčit k prezenčnímu studiu.