Publikováno: 16. 9. 2019

Why is Art Full of Naked People: And other vital questions about art

@amazon.com

Poutavý úvod do umění a jeho interpretace pro děti se smyslem pro humor a inspirace pro muzejní pedagogy.

Kniha hravým způsobem seznamuje dětské  čtenáře s výtvarným uměním. Obsahuje 88 otázek, které se mohou menší návštěvníci zeptat v galerii nebo je ani nenapadnou (Proč je v umění tolik nahých lidí? Proč je tam tolik ovoce? Proč je umění tak drahé?). Prostřednictvím odpovědí publikace nejen představuje umělecká díla v kontextu jejich vzniku, námětu nebo dějin umění, ale zejména ukazuje umění jako přístupné a atraktivní pro všechny věkové skupiny. Kniha je přínosným čtením i pro muzejní a galerijní edukátory a učitele výtvarní výchovy, pro které může představovat inspiraci v přístupu k popularizaci výtvarného umění nejen pro děti ve věku 9-12 let, kterým je publikace primárně určena.

HODGE, Susie; GOBLE, Claire. Why is Art Full of Naked People: And other vital questions about art. Londýn: Thames & Hudson, 2016. 96 stran.

Publikace je k dispozici v Knihovně Centra pro prezentaci kulturního dědictví.