Publikováno: 15. 4. 2016

Kniha určená všem, kteří se zajímají o učení, proces tvorby a potenciál muzeí. Přispěvatelé jsou z řad psychologů, neurologů až po zkušené muzejní pedagogy.

V knize The Multisensory Museum: Cross-Disciplinary Perspectives on Touch, Sound, Smell, Memory, and Space, muzejní expertka Nina Levent a profesor neurologie na Harvard Medical School Alvaro Pascual-Leone, společně s muzejními odborníky a vědci z celého světa zkoumají nové trendy využití smyslů jako podpůrných prvků při vnímání muzejních instalací.

Kniha nabízí různá řešení a nápady, jak z muzeí vytvořit kulturně-vzdělávaní centra pro všechny členy komunity a využít vědecké metody ke zvýšení požitku z návštěvy.

Kniha je rozdělena do 5 hlavních kapitol: Muzeum a dotek, Muzeum a zvuk, Pach a chuť v muzeu, Muzejní architektura a její význam a Budoucnost muzea.