Publikováno: 1. 12. 2017

Safeguarding Cultural Properties: Security for Museums, Libraries, Parks, and Zoos

Safeguarding Cultural Properties: Security for Museums, Libraries, Parks, and Zoos

Bezpečnost je jednou z klíčových priorit, bez níž žádná organizace nemůže správně fungovat. Tato publikace je jedinečnou praktickou příručkou pro ochranu a zabezpečení menších i rozsáhlých i kulturních zařízení. Krok po kroku provede čtenáře konkrétními situacemi a slouží jako manuál pro bezpečnostní pracovníky

Kniha se jako jediná svého druhu zabývá specificky zabezpečením muzeí, knihoven, zoologických zahrad i historických památek, veřejných i soukromých. Nalezneme zde témata jako osobní bezpečnost, požární ochrana, ochrana proti krádežím, reakce v krizových situacích a mnohá další. Publikace zároveň zohledňuje i rozpočet daného zařízení a nabízí ekonomicky výhodná řešení. 

Provozovatelé kulturních zařízení mohou využít i předpřipravené formuláře či tabulky; různá konkrétní nařízení, postupy či seznamy lze také rovnou převést do praxe. 

Autor Steven Layne čerpá ze své více než třicetileté praxe v oboru ochrany kulturních zařízení. Působil jako bezpečnostní ředitel několika instuticí i jako policista. 

Obsah