Publikováno: 20. 4. 2016

Museums and their Visitors

Podle autora knihy se muzea nachází v kritickém okamžiku své historie. V zájmu zajištění přežití, musí muzea a galerie prokázat svůj sociální význam a využití. To znamená rozvíjet své veřejné služby na základě znalostí o potřebách svých návštěvníků.
Museums and their Visitors

Kniha Museums and their Visitors si klade za cíl pomáhat muzeím a galeriím v klíčovém úkolu. Zkoumá způsoby, kterými muzea rozvíjejí své komunikační funkce a uvádí příklady případových studií. Jsou zde popsány a ilustrovány příklady výstav speciálně upravených dle cílových skupin se specifickými potřebami včetně škol, rodin s dětmi a osob se zdravotním postižením. Kniha se podrobněji zabývá schopností objektů inspirovat a povzbudit návštěvníky.

Kniha je primárně určena studentům muzeologie, cestovního ruchu a kulturního dědictví, ale na své si přijdou též muzejní profesionálové.

Autor knihy Eilean Hooper-Greenhill přednáší muzejní studia na University of Leicester. Je autorem knih Museum and Gallery Education a Museums and the Shaping of Knowledge.

Obsah knihy