Publikováno: 3. 4. 2017

Jak pracuje tým

Jak pracuje tým je sborník z Kolokvia Přerov, které proběhlo ve dnech 27. a 28. června 2016. Hlavním tématem je spolupráce napříč profesemi, a to především v kontextu aktuální snahy odborníků o rozvoj českých muzeí jako veřejnosti vstřícných institucí.
Jak pracuje tým

Kolokvium Přerov 2016 s názvem Jak pracuje tým bylo společným projektem Asociace muzeí a galerií České republiky a Muzea Komenského v Přerově, kterého se účastnilo na devadesát účastníků z celé České republiky, většinou pracovníci s nejrůznějšími muzejními profesemi. Projekt byl připravován s účelem zamyslet se nad smyslem spolupráce mezi pracovníky muzeí a navzájem si předat dobré zkušenosti.

Spolupráce mezi muzejními profesemi je zde označována jako dynamický proces, který má celou řadu komponentů. Sborník má být především motivací k přemýšlení o výhodách práce v týmu pro další muzejníky.

Mgr. Kateřina Tomešková, Ph.D. v roce 2009 vstoupila do muzejního prostředí a založila Školu hrou Muzea Komenského v Přerově a dnes je zkušenou muzejní pedagožkou, která usiluje o navyšování kvality muzejní edukace, ale také o vytvoření mostu mezi teoretickou a praktickou oblastí české muzejní pedagogiky.

Obsah sborníku