Publikováno: 8. 2. 2017

Interpreting Anniversaries and Milestones at Museums and Historic Sites.

Kniha Interpreting Anniversaries and Milestones at Museums and Historic Sites je neocenitelný zdroj pro široké spektrum kulturních a neziskových organizací, které plánují uspořádat výroční nebo vzpomínkovou slavnost historické události. Publikace se může stát významnou příručkou pro pracovníky institucí, jako jsou muzea, města, knihovny, vysoké školy, umělecké organizace, vědecká centra apod.
Interpreting Anniversaries and Milestones at Museums and Historic Sites.

Kniha začíná menším průzkumem, proč vlastně lidé pořádají vzpomínkové a výroční slavnosti a proč tyhle události jsou pro soukromý i společenský život důležité. Zbytek knihy tvoří případové studie, které autorka rozčlenila do jednotlivých kapitol, a to podle typu událostí, například významné slavnosti důležitých státních i soukromých institucí, fundraisingové kampaně, partnerství a výstavy.

V knize najdeme rozhovory s klíčovými pracovníky kulturních organizací o průběhu a způsobu plánování a následné realizaci slavností, ale také rady a typy čemu se vyhnout, možnosti financování a marketingové plánování. Za všechny organizace zastoupené v rozhovorech můžeme jmenovat alespoň Smithsonian National Museum of American History, The Andy Warhol Museum nebo Woodrow Wilson House.

Autorka knihy, Kimberley A. Kenney, je od roku 2001 kurátorkou McKinley Presidential Library & Museum. Pravidelně publikuje odborné články a publikace, představovaná kniha je šestou v pořadí. Její předešlé knihy jsou z prostředí Cantonu v Ohiu, kde žije.

Obsah knihy