Publikováno: 13. 8. 2020

Nahlédněte dovnitř Velkého egyptského muzea!

Velké egyptské muzeum ukázalo svou podobu rok před plánovaným otevřením.

Nahlédněte dovnitř Velkého egyptského muzea!

Velkolepý projekt Velkého egyptského muzea v Káhiře nově zveřejnil dokumentární video, ve kterém představuje své budovy, výstavní prostory, restaurátorské dílny nebo depozitáře těsně před dokončením.

Stavba muzea byla zahájena v roce 2003, ale z důvodu neklidné politické situace v zemi v posledních dvou desetiletích se její ukončení očekává na konci roku 2020 a slavnostné otevření je plánováno na první polovinu příštího roku. Hlavní budova muzea se rozprostírá na 490 tisíc metrech čtverečních s panoramatickým výhledem na slavné pyramidy v Gíze. Ve sbírkách muzea se nachází kolem 100 tisíc předmětů, největší zájem se očekává o 5 600 předmětů z hrobky faraona Tutanchamona.

Video Inside the new Grand Egyptian Museum

Další informace v článku zde.

Zdroj: edition.cnn.com/travel/article/tutankhamun-grand-egyptian-museum/index.html