Publikováno: 31. 8. 2020

75 virtuálních prohlídek světových muzeí

Navštivte muzeum nebo galerii na opačné straně planety z pohodlí obrazovky!

75 virtuálních prohlídek světových muzeí

Ačkoliv řada zemí již umožnila znovuotevření kulturních institucí a návrat turistů, virtuální prohlídky muzeí se pořád těší značné oblibě. Ať už láká příležitost podívat se na výstavu na druhém konci světa, nebo možnost nahlédnout do muzea bez čekání ve frontách nebo dotazování se na přístupnost pro lidi s postižením, muzea pokračují v aktivitách směrem k přiblížení se online návštěvníkům.

Cestovatelský portál Up zveřejnil seznam 75 virtuálních prohlídek muzeí a galerií, rozdělených podle zaměření na galerie a muzea umění, přírodovědecká muzea, technická muzea a historická muzea. Mezi přístupnými institucemi najdeme nejznámější jména, jako Metropolitní muzeum umění nebo aténské Muzeum Akropole, ale také třeba Galileovo muzeum ve Florencii, Dům Anny Frankové, mexické Národní antropologické muzeumhrobku císaře Čchin Š’-chuang-ti s terakotovou armádou nebo mezinárodní projekt Museum of Broken Relationships.

Celý seznam najdete zde.

Zdroj: upgradedpoints.com/best-virtual-museum-tours/