Publikováno: 23. 8. 2021

Dobrá interpretace

Webový portál pro oblast interpretace přírodního a kulturně-historického dědictví pod správou Ústavu pro interpretaci místního dědictví ČR.

@dobrainterpretace.cz

Ústav pro interpretaci místního dědictví ČR, z.ú. vznikl v roce 2016 s cílem realizovat odborný výzkum v oblasti interpretace přírodního a kulturně-historického dědictví, vytvářet metodické materiály, odborné a popularizační publikace, analýzy, provádět školení, organizovat konference a další aktivity odborného charakteru. Ústav je otevřen spolupráci s podobně zaměřenými subjekty z ČR i zahraničí. Ústav každoročně pořádá kurz interpretačního průvodce podle metodiky organizace Interpret Europe.

Ústav vznikl jako odborná složka Sdružení pro interpretaci místního dědictví, které bylo založeno v roce 2011 s cílem podporovat praxi, vzdělávání a výzkum v oblasti interpretace místního dědictví v České republice.

Na webovém portálu Dobrá interpretace najde návštěvník základní informace o oblasti interpretace a působení SIMID a UIMID, ale také příklady povedených projektů, zdroje a metodiky ke stažení nebo nabídku konzultačních služeb v oblasti interpretace místního dědictví. K dispozici je také odborná knihovna s tituly k zapůjčení.

Zdroj: dobrainterpretace.cz