Publikováno: 16. 1. 2014

Zapojte se do evropské platformy zaměřené na vrcholný středověk

Zavedená španělská organizace Asociación de Amigos del Arte Altomedieval Español (Association of Friends of Spanish High Medieval Art) vyhlašuje nabídku spolupráce na projektu vytvoření evropské platformy a webu pro studium a šíření umění vrcholného středověku.

Jeho cílem je podpora mezinárodní výměny informací a znalostí vrcholného středověku v různých zemích, stanovení jednotné metodologie a komplexního designu celého projektu a v neposlední řadě zřízení samotné internetové platformy. Zahrnovat v sobě má kulturní, historické a umělecké informace relevantní pro období vrcholného středověku v dané zemi včetně podpory též cestovního ruchu zaměřeného tuto epochu.

Projekt bude předložen v rámci výzvy programu Kreativní Evropa spolu s žadatelem take vybraní vybraní zástupci zúčastněných zemí, kteří budou mít na starost přípravu, překlad, implementaci systému a jeho další vedení v dané zemi. Výstupy budou aspoň ve třech jazycích.

Popis projektu v angličtině zde.

Bližší informace najdete na

Kontakt: Altomedieval, prezident Pablo García-Diego Fernández