Publikováno: 18. 2. 2020

Zapojení všech smyslů v komentované prohlídce

I komentované prohlídky, běžné a oblíbené formy v našich muzeích, mohou probíhat formou celistvého prožitku se zapojením všech smyslů.

@thinkingmuseum.com

Nejeden návštěvník muzea teprve během komentované prohlídky výstavy nebo expozice zjišťuje, že samotné vnímání mluveného výkladu v kombinaci s vizuálním vjemem není postačující na plnohodnotný zážitek a zapamatování si představeného tématu. V posledních letech je trendem v muzejnictví zahrnout možnost celistvého prožitku z výstavy nebo expozice díky zapojení všech smyslů.

Portál Thinking Museum přináší inspirativní návod určen zejména pro autory a lektory komentovaných prohlídek. Předměty nebo vzorky použitých materiálů k ohmatání nebo aromatické objekty pochopitelně nejsou vždy k dispozici, ale i v takovém případě je možnost použít dostatečně deskriptivní jazyk ve výkladu nebo vyzvat návštěvníky k vyjádření svých emocí.

Celý článek zde.

Zdroj: thinkingmuseum.com