Publikováno: 5. 2. 2020

Zaměstnanci se speciálními potřebami v muzeu

Může být zaměstnávání lidí s postižením nebo specifickými potřebami tím nejdůležitějším krokem k plně přístupným muzeím?

@artsy.net

Americké Museum of Modern Art (MoMA) již léta vynakládá úsilí na to, aby se stalo přístupným pro všechny skupiny návštěvníků. Za zcela zásadní krok ale považuje vedení muzea zaměstnávaní lidí s různými typy postižení.

Právě tyto zaměstnanci dokážou nabídnout jedinečný a nepostrádatelný pohled na fungování muzejní instituce a její postoj k otázkám přístupnosti. Nové výstavy a expozice jsou tak již v počátečních fázích přípravy konfrontovány se specifickými požadavky třeba na barevný kontrast, výší interaktivních prvků nebo začlenění indukční slučky pro lidi s kochleárním implantátem.

V neposlední řadě je tento krok mezi lidmi s postižením vítán jako další možnost začlenit se do všech sfér veřejného života.

Celý článek zde.