Publikováno: 29. 8. 2017

Zajímavý článek o zaměstnancích a diverzitě etnických skupin v muzeích v New Yorku

Starosta Bill de Blasio dal v červenci 2017 muzeím v New Yorku ultimátum: Podniknout kroky k tomu, aby byli zaměstnanci a vedení muzeí více kulturně a etnicky rozmanití, nebo riskovat ztrátu části svých finančních prostředků.

Ve městě, které je známé diverzitou etnických skupin, je zastoupení těchto skupin ve vedoucích pozicích ve většině kulturních institucí stále velmi nízké. A to i přesto, že se tato muzea snaží oslovit návštěvníky všech kulturních skupin.

Být muzeem, které naplňuje tuto představu o rozmanitosti je však zcela zřejmě možné - ve výboru Studio Museum v Harlemu je 82% členů zastoupeno lidmi z různých kultur oproti 25% v Metropolitním muzeu umění a 10% v New York City Ballet.

Více o této problematice si můžete přečíst v článku s názvem It’s a Diverse City, but Most Big Museum Boards Are Strikingly White zde.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2017/08/22/arts/design/new-york-museums-diversity-staff-boards.html