Publikováno: 3. 1. 2019

Vzniká Národní muzeum v přírodě

Ministr kultury spojil čtyři muzea v přírodě v ČR.

V úterý 11. prosince 2018 proběhl v historickém objektu Fojtství z Velkých Karlovic ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm slavnostní akt podpisu smlouvy o převodu Souboru staveb lidové architektury Příkazy, Souboru lidové architektury Zubrnice, Souboru lidových staveb Vysočina z Národního památkového ústavu do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Příslušnou smlouvu mezi Národním památkovým ústavem a Valašským muzeem v přírodě uzavřeli Naďa Goryczková - generální ředitelka NPÚ, a Jindřich Ondruš - ředitel VMP; schválil ji pak ministr kultury Antonín Staněk, který zároveň podepsal zřizovací listinu, na základě které vzniká nová kulturní instituce – Národní muzeum v přírodě.

Zdroj: Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.