Publikováno: 12. 1. 2022

Trienále SEFO na Univerzitě Palackého

Trienále SEFO 2021 se v lednu a únoru přesouvá na Palackého univerzitu v Olomouci, kde se představí hned dva projekty.

©muo.cz

Trienále současného středoevropského umění je dlouhodobým snahou Muzea umění Olomouc v rámci Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) s cílem prezentovat svébytnost a různorodost kultury širšího regionu střední Evropy od konce 19. do dnešní doby. Nyní se trienále přesouvá do prostor Univerzity Palackého, kde budou představeny hned dvě nové instalace.

Autorkou prvního z projektů je designérka Pavla Beranová, která připravila světelnou instalaci s názvem Rozostřování pro prostor Kaple Božího Těla na Konviktu. Vernisáž proběhne 18. ledna v 17:00 hod., a to i s hlavní kurátorkou trienále Barborou Kundračíkovou.

Ve Zbrojnici bude pak 20. ledna v 17:00 hod. představen projekt Jaro Vargy pro Knihovnu Univerzity Palackého, v níž budou ukázány možnosti a limity veřejného prostoru, přičemž autorův dlouhodobý zájem se vztahuje k dějinám jezuitského řádu.

Více informací: Muo.cz.

Zdroj: muo.cz