Publikováno: 6. 4. 2022

Rezidenční program EMAP 2022

European Media Art Platform byl podpořen v rámci programu Kreativní Evropa a bude další tři roky nabízet rezidenční programy v 15 zemích.

@ call.emare.eu

Program je zaměřený na široké spektrum zájemců a zájemkyň z uměleckého sektoru, na umělecká dua, kolektivy či jiné umělecké spolupráce, které působí v oblasti digitálního umění, mediálního umění a bioartu.

Evropští umělci a umělkyně, resp. kolektivy, se tak mohou přihlásit s návrhem projektu na pobyt v délce dvou měsíců, a to pro v období od června 2022 do ledna 2023. Během pobytu bude spolupráce na místě probíhat pod dohledem osoby dle vlastního výběru nebo s osobou z místní hostitelské instituce.

Na programu participují tyto prestižní evropské kulturní centra a galerie:

• Antre Peaux, Bourges, Francie
  • Ars Electronica, Linec, Rakousko
  • FACT Liverpool, Spojené království
  • gnration, Braga, Portugalsko
  • iMAL Brusel, Belgie
  • IMPAKT [Centrum pro mediální kulturu], Utrecht, Nizozemsko
  • Kersnikova Institute (Kapelica Gallery), Lublaň, Slovinsko
  • KONTEJNER | kancelář současné umělecké praxe, Záhřeb, Chorvatsko
  • LABoral Centro de Arte y Creación Industrial, Gijón, Španělsko
  • m-kult, Helsinky, Finsko
  • NeMe Arts Centre, Limassol, Kypr
  • Onassis Stegi, Atény, Řecko
  • Centrum RIXC pro kulturu nových médií, Riga, Lotyšsko
  • Werkleitz-Centre mediálního umění, Halle (Saale), Německo
  • WRO Art Center, Wroclaw, Polsko

Součástí pobytu je:

• pozvánka na zahajovací konferenci v Záhřebu 17. – 19. června 2022,
  • grant ve výši 4 000 euro včetně pobytových nákladů,
  • grant ve výši 2 000 euro pro spolupracující umělce či umělkyně,
  • rozpočet projektu 4 000 euro,
  • ubytování zajištěné hostitelskou organizací,
  • cestovní náklady do 1 000 euro,
  • volný přístup k technickým zařízením a/nebo mediálním laboratořím hostitelské instituce,
  • dále odborná prezentace a možnost zúčastnit se exhibičních prohlídek na festivalech/výstavách členů EMAP v letech 2022-2024 plus možnost získat prezentační granty v případě vystavování partnerskými institucemi EMAP.

Žádosti by měly být podány on-line a musí obsahovat životopis, (audio)-vizuální dokumentaci předchozích prací a předběžný plán a prezentaci navrhovaného projektu, který má být vypracován v rámci programu EMAP Residencies. Spolupracující umělci či umělkyně nemusí být v době odevzdání uvedeni.

Žadatelé a žadatelky musí být rezidenty EU nebo daňovými poplatníky v členské zemi EU či Spojeném království.

Vyzýváme začínající umělce, bez ohledu na věk a akademický titul, aby se přihlásili. Program není určen studentům a studnetkám bakalářského a magisterského studia, ale mohou se přihlásit studující doktorandského studia.

Více informací: call.emare.eu.