Publikováno: 23. 12. 2022

Podpora standardizovaných veřejných služeb muzeí a galerií v r. 2023

Grant určený pro zřizovatele muzeí a galerií spravujících sbírky zapsané v Centrální evidenci sbírek muzejní povahy Ministerstva kultury (CES), tedy územní samosprávné celky, jimiž jsou kraje a obce.

@mkcr.cz

Ministerstvo kultury vypisuje dotační program Podpora projektů zaměřených na poskytování standardizovaných veřejných služeb muzeí a galerií, jehož cílem je prezentace sbírek veřejnosti digitální nebo knižní formou.

Okruhy:

1. Prezentace sbírek muzeí a galerií v informačním systému s dálkovým přístupem:

a) zhotovení digitální prezentace souboru nejméně 100 sbírkových předmětů (při zpracování technologií 3D nejméně 20 sbírkových předmětů) včetně textových informací, formou virtuální prezentace sbírkových předmětů určené pro veřejnost a její zveřejnění prostřednictvím portálu eSbírky.cz a europeana.eu nebo prostřednictvím své vlastní internetové prezentace, která bude propojena s portálem eSbírky.cz (europeana.eu)

b) zhotovení 3D virtuální prezentace muzejní expozice, virtuální výstavy ze sbírek muzea nebo vzhled či funkční užití (minimálně 20) vybraných sbírkových předmětů na webu muzea s propojením na webový portál eSbírky.cz

c) zpracování popularizačních videí k vybraným (nejméně 5) sbírkovým předmětům a jejich zveřejnění na stránkách muzea/galerie, za účelem zpřístupňování informací o sbírce

2. Prezentace sbírek formou odborných (vědeckých) katalogů sbírek:

a) vydání odborného katalogu sbírek k expozici či výstavě klasickou knižní formou

b) vydání odborné publikace vycházející alespoň částečně ze sbírkového fondu žadatele

c) vydání výroční publikace instituce

Výzva k podávávání žádostí bývá zveřejněna každoročně na přelomu roku. Žádosti na rok 2022 bude možné podávat do 15. 2. 2022.

Všechny dokumenty týkající se vypsaného dotačního programu: zde.

Zdroj: mkcr.cz