Publikováno: 23. 10. 2023

Open call: Oborová mapa kreativního vzdělávání

Z iniciativy platformy uMĚNÍM vzniká oborová mapa, která má usnadnit orientaci v nabídce projektů kreativního vzdělávání.

Open call: Oborová mapa kreativního vzdělávání

Připojte se k organizacím, které se věnují kreativnímu vzdělávání, jako je Národní galerie Praha, Tanec Praha, Centrum současného umění DOX, Free Cinema či Klub mladých diváků a přihlašte svůj projekt kreativního učení pro širokou i odbornou veřejnost.

Kreativní vzdělávání je mezioborový přístup k procesu učení se. Rozvíjí kreativitu a kreativní myšlení, jedny ze zásadních kompetencí pro 21. století. Je založené na symbióze znalostí, dovedností, hodnot a osobních zkušeností. Tento přístup ke vzdělávání klade důraz na participativní zapojení žáků do rozhodování, kritickou reflexi a spolupráci.

Platforma uMĚNÍM vznikla v roce 2019 a zatím ji tvoří přes 40 organizací a jednotlivců. Je organizátorem Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání FUK, který od roku 2021 propojuje kulturní a vzdělávací organizace a jednotlivce.

Zdroj: culturenet.cz