Publikováno: 22. 11. 2021

Open Call: Cultural Heritage in Action

Startuje druhá fáze programu pro sdílení zkušeností z praxe s názvem „Kulturní dědictví v akci“.

©cultureforcitiesandregions.eu

Program Evropské unie se zaměřuje na hledání inovativních a inspirativních postupů pro města a regiony s reálnými dopady. V rámci předcházejícího období bylo zorganizováno 10 peer-learningových návštěv, jež byly přístupné zástupcům lokálních a regionálních orgánů a organizací kulturního dědictví, které byly k účasti přizvány prostřednictvím otevřených výzev. Vedle toho vznikl také „Katalog dobré praxe“ s příklady správného nakládání kulturního dědictví. V následujícím období by mělo dojít k pokračování těchto aktivit a také k rozšíření katalogu.

Nynější výzva je otevřena místním a regionálním správám všech velikostí od měst až po územní samosprávy z 27 zemí Evropské unie a také Spojeného království. V některých případech může být dotazník vyplněn také „jménem“ místní či regionální správy, a to například univerzitou, architektem či architektkou, potažmo místní/regionální zainteresovanou stranou.

Více informací naleznete na stránkách Cultureforcitiesandregions.eu.