Publikováno: 19. 3. 2024

Nominace významných osobností působících v oboru muzejnictví v Pardubickém kraji

Při příležitosti Národního zahájení 20. ročníku festivalu muzejních nocí bude AMG oceňovat významné osobnosti působící v oboru muzejnictví v Pardubickém kraji.

Jelikož se Národní zahájení Festivalu muzejních nocí koná postupně ve všech 14 krajích, chce Asociace muzeí a galerií založit novou tradici oceňování práce kolegů a kolegyň z oboru v příslušných regionech.

V této souvislosti je vyhlášena nominace muzejníků působících v Pardubickém kraji, kteří výrazným způsobem přispívají nebo přispěli k rozvoji oboru muzejnictví v tomto regionu. Nominováni mohou být zástupci managementu muzeí, ale i odborní pracovníci – přírodovědci, etnografové, historikové, konzervátoři–restaurátoři, archeologové, muzejní pedagogové, numismatici, muzejní knihovníci atd. Z nominovaných kolegyň a kolegů bude vybráno 3–5 osobností, které si z rukou zástupců AMG, pořadatelů a partnerů Národního zahájení Festivalu muzejních nocí, převezmou ocenění – jako poděkování za jejich dosavadní práci či celoživotní činnost.

Návrhy osobností z Pardubického kraje lze zasílat do 31. 3. 2024. Může být podáno i více nominací najednou, pro každou osobnost ale využijte nový formulář.

Zdroj: cz-museums.cz