Publikováno: 19. 12. 2022

Muzejní mentoring

Zaměstnanci členských organizací NEMO se mohou zapojit do programu mentorování, který probíhá ve spolupráci se Skupinou pro vzdělávání v muzeích.

@ne-mo.org

V roce 2022 bylo vybráno 10 lidí navázaných na členské organizace Sítě evropských muzejních organizací NEMO k tomu, aby se zapojili do mentorského programu, který zorganizovalo NEMO (The Network of European Museum Organisations) ve spolupráci se Skupinou pro vzdělávání v muzeích (Group for Education in Museum). Cílem mentoringu má být vzájemné obohacení obou zúčastněných stran skrze sdílení a práci z různých

Mentoři sídlí ve Spojeném království zatímco svěřenci mentorů pocházejí z různých evropských zemí (zatím se zapojili muzejníci z Bulharska, Gruzie, Německa, Řecka, Norska a Rumunska). Dobrovolní mentoři a zájemci o mentorování byli zpárováni podle svých zájmů, dovedností a zkušeností. Mentoři jsou profesionálové v muzejní interpretaci a vzdělávání napojení na síť GEM a obvykle pracují jako konzultanti v katedrálách a nezávislých muzeích ve Spojeném království.

Do 20. února 2023 probíhá třetí kolo podávání přihlášek.

Více o programu muzejního mentorování a dojmech účastníků: zde.

Zdroj: ne-mo.org