Publikováno: 18. 1. 2023

Museums, sustainability and sustainable development – Call for Papers

ICOM připravuje nové číslo časopisu Museum International na téma Muzea, udržitelnost a udržitelný rozvoj (Vol. 74, Nº 297–298).

@icom.museum

Časopis Mezinárodní rady muzeí ICOM Museum International přijímá články do nového číslo zaměřeného na téma udržitelnosti a udržitelného rozvoje v muzeích.

Co je potřeba k vytvoření udržitelného muzea v 21. století? Jak mohou muzea aktivně přispívat k udržitelným komunitám? Je naše vlastní muzejní praxe součástí činností, které mohou poškodit planetu? Jak se mohou muzea podílet na proměnách nezbytných pro přežití a prosperitu lidí i naší planety, a dokonce je vést?

Ve světě, který čelí socio-ekologickému kolapsu, mají muzea klíčovou roli při budování místních činností a kolektivních přístupů. Pro příští číslo Museum International vyzýváme autory, aby zaslali návrhy, které reflektují mnohočetné chápání a zkušenosti rolí muzeí ve vztahu k udržitelnosti a udržitelnému rozvoji na místní i globální úrovni. Udržitelnost a udržitelný rozvoj mají ve světě různé interpretace, vedoucí k různorodým akcím v závislosti na místních prioritách. Vyzýváme proto autory, aby vyjádřili své myšlenky o udržitelnosti a udržitelném rozvoji, včetně své kritiky i vysvětlení toho, jak může udržitelnost souviset s činnostmi muzeí a komunitami, kterým slouží. Pro ICOM i širší muzejní sektor je zásadní diskutovat o řadě perspektiv, politik a postupů.

V případě, že máte zájem uveřejnit svůj příspěvek v daném čísle časopisu, zašlete abstrakt v rozsahu 250–300 slov v anglickém, francouzském nebo španělském jazyce na adresu publications@icom.museum.

Více informací o Call for Papers: zde

Zdroj: icom.museum