Publikováno: 13. 7. 2023

Máme vybráno 2022 – II. kolo

Hlasování ve druhém kole soutěže Máme vybráno potrvá do konce srpna, podle počtu hlasů pořadatelé rozdělí finanční odměnu na opravu vybraných památek.

@mamevybrano.cz

Poprvé v historii soutěže Máme vybráno postoupil odo druhého kola patnáct finalistů ze čtrnácti krajů. „Dvě sbírky v Královéhradeckém kraji získaly stejný počet hlasů, do druhého kola tak postoupily obě,“ vysvětluje koordinátorka soutěže Zuzana Richterová z pořádajícího Institutu pro památky a kulturu.

Soutěž MÁME VYBRÁNO už tradičně propaguje oblast veřejných sbírek – ukazuje na stovky míst v zemi, kde lidé obnovují kulturní dědictví. Ve druhém kole vedou církevní památky. Z patnácti sbírek je pět vyhlášených na opravu varhan, pět sbírek na kostely a kaple.

Harmonogram soutěže:

• První kolo určí krajské vítěze, kteří postoupí do druhého kola a získají širokou mediální podporu (18. 4.–31. 5.)
  • Krajští vítězové jsou vyzváni k doplnění informací pro představení sbírek ve druhém kole (1. 6.–14. 6.)
  • On-line hlasování ve druhém kole – veřejnost určí, jak si jednotlivé projekty rozdělí celkem 100 tisíc Kč (15. 6.–31. 8.)
  • Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Máme vybráno a společenské setkání na Ministerstvu kultury v Praze (13. 9.)

Hlasování a přehled památek, které postoupily do druhého kola: zde

Zdroj: mamevybrano.cz