Publikováno: 7. 12. 2022

Financování projektů muzeí z grantů EU

Evropská organizace muzeí (NEMO) upozorňuje na příležitost financování muzejních projektů z Evropské unie.

@ne-mo.org

Podpořeno bude přibližně 130 projektů s cílem posílit spolupráci mezi organizacemi působícími v oblasti kultury, zvýšit rozměr evropské tvorby a podpořit vývoj, experimentování, šíření nebo aplikaci nových a inovativních praktik. Očekává se také, že financování těchto projektů přispěje k implementaci Strategie pro rovnost žen a mužů na období 2020–2025Zelené dohody pro Evropu a vznikajících politických iniciativ EU, jako je nový evropský Bauhaus.

Žádosti k předkládání projektů evropské spolupráce jsou přijímány do 23. února 2023.

Maximální výše grantu EU je 1 000 000 EUR na projekt. Konsorcium bývá složeno z minimálně 5 subjektů z 5 různých zemí. Míra financování projektů je maximálně 70 %.

Více informací: zde

Zdroj: ne-mo.org