Publikováno: 25. 4. 2024

Dotazníkové šetření: Modernizace správy a evidence muzejních sbírek

Dotazníkové šetření zjišťuje spokojenost s aplikací pro evidenci sbírkových předmětů.

Dotazníkové šetření: Modernizace správy a evidence muzejních sbírek

Ministerstvo kultury ve spolupráci s Metodickým centrem pro informační technologie Moravského zemského muzea vyzývá vlastníky a správce sbírek muzejní povahy k vyjádření se ke stavu a spokojenosti s aplikací pro evidenci sbírkových předmětů. Cílem je získat jejich názory jako jeden ze vstupů pro zamýšlený projekt nového komplexního systému.

MK ČR společně s Moravským zemským muzeem pracuje na projektu Správa a evidence muzejních sbírek, jehož předmětem je modernizace stávajících systémů evidence muzejních sbírek a sbírkových předmětů.  V současné době každá instituce používá pro lokální evidenci jí zvolenou aplikaci (dále v dotazníku uváděno jako „lokální evidence“, např. DEMUS, MUSEION, ESSP, BACH.....) a vedle toho Centrální evidenci sbírek. Součástí projektu bude aplikace pro evidenci sbírkových předmětů jednotlivých organizací s tím, že centrální evidence bude umožňovat automatizované napojení prostřednictvím otevřeného rozhraní.

Dotazník Modernizace správy a evidence muzejních sbírek

Termín pro zapojení se do dotazníkového šetření: 26. 4. 2024

Zdroj: cz-museums.cz