Publikováno: 7. 2. 2023

Cultural Deal for Europe: Culture is the new energy for Europe

Zapojte se do politické diskuze Culture is the new energy for Europe, která proběhně mezi kulturním ekosystémem a poslanci Evropského parlamentu 28. února!

@kreativnievropa.cz

Blíží se volby do Evropského parlamentu v roce 2024, kterým bude v roce 2023 předcházet přezkum víceletého finančního rámce v polovině období, který by mohl přidat do rozpočtu EU na druhou polovinu finančního cyklu další prostředky na řešení éry polykrize. Kultura musí být jádrem obou debat a musí být strategicky zapojena do společného úsilí v Evropě.

Kampaň A Cultural Deal for Europe, kterou připravily organizace Culture Action Europe, European Cultural Foundation a Europa Nostra, představuje osm návrhů, které by měly kulturu dostat do centra pozornosti politik EU. Dne 28. února o nich budou diskutovat s poslanci Evropského parlamentu zastupujícími různé politické skupiny. Organizace zvou všechny, aby se tohoto rozhovoru zúčastnili online a zapojili se do otevřené a demokratické konverzace mezi tvůrci evropské politiky a kulturním ekosystémem.

Registrace na webinář (uzávěrka registrace: 27. 2. 2023, 11.00)

Zdroj: kreativnievropa.cz