Publikováno: 10. 7. 2023

Cena Rady galérií Slovenska: Biela kocka 2022

Výzva k nominaci projektů na Cenu Rady galérií Slovenska za přínos v oblasti galerijní činnosti za rok 2022.

Cena Rady galérií Slovenska: Biela kocka 2022

Rada galérií Slovenska (RGS) od roku 2017 vyhlašuje každoročně cenu za přínos v oblasti galerijní činnosti – Biela kocka. Cena je určená odborníkům: teoretikům, kurátorům, galerijním pedagogům, restaurátorům, dizajnérům, kulturním manažéům či jiným odborným zamestnancům.

Ocenění je udělované za ediční, prezentační, edukační, teoretické či jiné odborné a mimořádné projekty v oblasti galerijní práce na Slovensku. Záměrem je uznání odborné práce, motivace galerijních pracovníků a spolupracovníků a popularizace galerijních aktivit.

Členové RGS stejně jako nezávislí odborníci v kultuře mohou nominovat v jednotlivých soutěžních kategoriích odborné zamestnance galerií i externě spolupracující profesionály.

Soutěžné kategorie:

• Ediční projekt — Odbornost a vizualita publikace
  • Kurátorský projekt — Komplexnost a novátorství výstavy
  • Edukační projekt — Inovativnost v galerijní pedagogice
  • Odborný projekt — Mimořádný přínos v ostatních galerijních činnostech
  • Nezávislý projekt — Mimořádný přínos v oblasti galerijní činnosti nečlenských institucí a sdružení (mimo RGS)

Nominační formulář

Zdroj: rgs.sk