Publikováno: 3. 4. 2023

Bibliotheca inspirans 2023 – výzva

Nominujte na cenu Bibliotheca inspirans knihovny, které přinášejí příklady dobré a inspirativní praxe v oblasti neformálního vzdělávání a upevňování místních komunit.

@osf.cz

Do nominací, které trvají až do 30. dubna 2023, se mohou zapojit nejen knihovníci, knihovnice a čtenářstvo, ale i široká veřejnost. Ocenění Bibliotheca inspirans 2023 bude patřit knihovnám, které vytvářejí bezpečný prostor pro setkávání lidí různých generací i kultur. Nabízí vaše knihovna aktivity, které vzdělávají a propojují různé skupiny obyvatel? Stačí vyplnit jednoduchý nominační on-line formulář.

V roce 2023 Nadace OSF společně s Českou spořitelnou ocení knihovny, které díky konkrétním lidem, kteří v nich pracují, ve svých programech i dlouhodobém směřování vytvářejí prostor pro dialog, celoživotní vzdělávání a dobré sousedské vztahy.

Veřejné knihovny budou oceněny ve 2 kategoriích:

• knihovna v obci nad 50 tisíc obyvatel (A)
  • knihovna v obci pod 50 tisíc obyvatel (B)

V každé kategorii bude oceněno 3 až 5 knihoven. Oceněné knihovny získají PR podporu a nadační příspěvek ve výši 20 tisíc Kč (kategorie A), resp. 10 tisíc Kč (kategorie B).

Více informací o ocenění Bibliotheca inspirans: zde

Sedm oceněných knihoven v minulém roce

Kontaktní osoba: Tereza Lišková, koordinátorka programu Knihovny jako průvodkyně 21. stoletím, Nadace OSF
tereza.liskova@osf.cz, tel. 604 270 405