Publikováno: 15. 12. 2022

Výzva k účasti: Children in Museums Award 2023

Hands On! International & European Museum Academy vyhlašují další ročník ceny pro muzea a muzejní instituce, které zohledňují dětské návštěvníky a jejich potřeby.

Výzva k účasti: Children in Museums Award 2023

Rozvíjení expozic a programů pro nejmladší návštěvníky se v posledních letech stalo jednou z priorit mnoha muzeí. Tyto snahy může nyní podpořit i další ročník ceny Children in Museums Award, kterou pořádá organizace Hands On! International & European Museum Academy. Cena má za cíl ocenit na celoevropské platformě ta muzea, která se o přístupnost pro dětské návštěvníky zajímají nejvíce. Do soutěže lze přihlásit jednotlivé dlouhodobé expozice a dočasné výstavy.

Kritérií soutěže je celkem pět:

1. Inovace
  2. Kvalita vzdělávání
  3. Inkluze a společenský dosah
  4. Informace a komunikace
  5. Personál

O nejlepších muzeích pro děti bude rozhodovat panel mezinárodních expertů.

Přihlášku do soutěže a další informace naleznete zde.

Více o ceně rovněž naleznete na stránkách Hands On! International & European Museum Academy.

Zdroj: hands-on-international.net