Publikováno: 13. 10. 2020

Novou ředitelkou Národní galerie je Alicja Knast

Knast ve své koncepci zdůrazňuje potřebu „zbavovat se rutiny a dostat do galerií a muzeí také ty, co k nim mají daleko, a oslovit mladé“.

@ngprague.cz

Od 1. ledna 2021 do vedení Národní galerie nastoupí polská muzejnice Alicja Knast. Knast je bývalou ředitelkou Slezského muzea v Katovicích a podílela se na mezinárodně oceňované stálé expozici Muzea dějin polských Židů POLIN ve Varšavě. Ve své koncepci zaujala zejména důrazem na přiblížení galerie mladým návštěvníkům, konceptem Národní galerie jako součástí občanské společnosti, jejíž program reaguje na výzvy přítomnosti, nebo nastolením otázky přístupnosti galerie a umění obecně.

Knast se v posledním kole výběrového řízení utkala s bývalým ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem a ředitelem ostravské galerie Plato Markem Pokorným.

Koncepce Alicje Knast na vedení Národní galerie Praha

Zdroj: artalk.czidnes.cz