Publikováno: 6. 9. 2021

CfP: Exhibiting the Holocaust in the Immediate Postwar Period: Histories, Practices and Politics

Speciální číslo periodika The Journal of Holocaust Research se zaměří na vystavování holokaustu v poválečném období.

@journalofholocaustresearch.wordpress.com

Odborný časopis The Journal of Holocaust Research vyhlašuje výzvu na příspěvky do speciálního čísla. Číslo bude zaměřeno na téma vystavování holokaustu v období těsně po skončení druhé světové války, zejména v letech 1944-1950. Příspěvky se mohou zabývat otázkami těchto výstav z pohledu kulturní diplomacie, budování národních nebo kulturních identit, paměťových studií, muzeologie a výstavnictví, kurátorství a prezentace nebo jejich rolí v procesu denacifikace a soudů s válečnými aktéry.

The Journal of Holocaust Research je dvojjazyční (anglický a hebrejský) recenzovaný odborný časopis zabývající se mezioborovou oblastí studií holokaustu.

Termín pro zaslání abstraktu příspěvku je 1. listopad 2021.

Více informací zde.

Zdroj: journalofholocaustresearch.wordpress.com