Publikováno: 2. 4. 2020

Asijské umění ve sbírkách českých muzeí

Kde v České republice můžete shlédnout umění Asie? A jak se česká muzea staví k světovým trendům v jeho vystavování?

@artalk.cz

Sbírky umění Indie, Číny, Japonska a dalších asijských zemí se dlouhodobě těší zájmu návštěvníků muzeí a galerií. V posledních letech v souvislosti s dekolonizací etnologických sbírek a diskurzem o významu kulturních identit se kolem nich zvedá diskuze ve světovém muzejnictví.

Portál Artalk.cz zveřejňuje komentář odbornice na asijské umění Emmy Hanzlíkové. Komentář se věnuje současným českým expozicím a výstavám asijského umění a jejich srovnáním se zahraničními institucemi, ale také plánované rekonstrukci Náprstkova muzea, a to všechno zasazuje do kontextu aktuálních diskuzí v této oblasti.

Článek je k dispozici zde.

Zdroj: artalk.cz/2020/04/02/expozice-asijskeho-umeni-jako-koan/