Publikováno: 16. 11. 2021

Výsledky soutěže Cena Empatie

V rámci společného projektu Komerční banky a Národní galerie Praha byla udělena cena za výtvarné projekty se sociálním rozměrem.

©ngprague.cz

V Malé dvoraně Veletržního paláce byla 11. listopadu otevřena výstava vítězných projektů soutěže Cena Empatie. Vítězné návrhy Romany Drdové a Lenky Záhorkové byly oceněny za přínos přesahují hranice výtvarného umění a za kreativní vytváření příležitosti pro vzájemnost a ohleduplné soužití nejen v rámci společnosti, ale také v přírodě. Zatímco Romana Drdová svém projektu klade důraz na ekologickou a konzumeristickou problematikou, Lenka Záhorková se zaměřuje na mezigenerační dialog.

Prezentace vítězných návrhů bude k vidění do 13. února 2022, přičemž spolu s nmi byla ve stejný den otevřena také další krátkodobá výstava Národní galerie s názvem Digitální blízkost.

Více na stránkách Národní galerie.