Publikováno: 20. 5. 2020

Van Gogh z okna auta

V Torontu byla otevřena první drive-in výstava, věnována dílům Vincenta van Gogha.

@smithsonianmag.com

Putovní digitální výstava “Immersive van Gogh” vznikla se záměrem přiblížit návštěvníkům nejznámější díla holandského malíře ve vysokém rozlišení a s hudebním doprovodem. Po úspěchu v Paříži mělo její další zastávkou být kanadské Toronto. Otevření výstavy ale zkomplikovaly opatření proti šíření koronaviru, které uzavřely veškeré kulturní instituce a nedoporučovaly lidem pohyb ve veřejném prostoru. Organizátoři se proto rozhodly uzpůsobit výstavní prostory pro vjezd autem a vytvořit tak muzejní alternativu i u nás rozšířených letních kin. Výstava je nyní zcela vyprodána a jako inspiraci k ní vzhlížejí muzea a galerie zemí, které na uvolnění opatření teprve čekají.

Celý článek zde.

Zdroj: smithsonianmag.com/smart-news/toronto-van-gogh-exhibition-now-offering-drive-option