Publikováno: 31. 3. 2021

V pražském parku se otevírá digitální galerie

Studenti vysokých uměleckých škol v Praze otevírají digitální galerii VYŠEART.

@artalk.cz

Od 5. května do 31. srpna 2021 se otevře v parku Národní kulturní památky Vyšehrad digitální galerie VYŠEART, na které se podílí studenti tří vysokých uměleckých škol v Praze (AVU, HAMU, UMPRUM).

Celkem 28 mladých umělců za zapojilo do iniciativy VYŠEART, která spojuje hudebníky z Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze (HAMU), výtvarníky z Akademie výtvarných umění v Praze (AVU) a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM). Hudebníci a výtvarníci na základě vzájemné inspirace a spolupráce vytvořili 14 děl, která kombinují jak vizuální, tak hudební prvky. Tato díla svým rozmístěním v parku vytváří okružní procházku se 14 zastaveními a jsou návštěvníkům přístupná po načtení QR kódu na daném místě na Vyšehradě. Každé dílo je přímo inspirováno geniem loci, kde se nachází, a tudíž se návštěvník ocitá na stejném místě jako umělci na začátku jejich tvorby.

Více informací o projektu zde nebo na Facebooku projektu.

Zdroj: artalk.cz, facebook.com/vyseart.projekt