Publikováno: 27. 2. 2023

Přednáškový cyklus Památky 2023

Ústav památkové péče Fakulty architektury ČVUT pořádá v letním semestru již 11. ročník volného přednáškového cyklu s názvem Památky 2023.

@fa.cvut.cz

Ústav památkové péče Fakulty architektury ČVUT zaměřuje svoji činnost na teoretické a praktické stránky péče o historické objekty. Usiluje o rozvoj tohoto výukového předmětu na základě výzkumu, mezioborových vazeb a těsného kontaktu s praxí u nás i v zahraniční. Za účelem prezentace pořádá přednášky pro širokou veřejnost.

Program přednáškového cyklu:

• 7. března | Ekologie v architektuře 80. let | Veronika Vicherková
  • 14. března | Obnova barokních zahrad zámku v Děčíně | Tomáš Efler
  • 21. března | Konverze nádraží Havířov | Daniel Labuzník, Kohl Architekti
  • 28. března | Koncepce a návrh obnovy usedlosti Cibulka | Petr Hájek
  • 4. dubna | Stavebněhistorický průzkum hradu Helfštýna | Jan Pešta
  • 11. dubna | Aleje jako strukturální prvky krajiny | Jan Hendrych
  • 18. dubna | Pietro Nobile a památková péče 19. století | Taťána Petrasová
  • 25. dubna | Jednohubky z díla Le Corbusiera | Ústav teorie a dějin architektury

Přednášky se konají každé březnové a dubnové úterý od 17 hodin v místnosti č. 111, zvané Krejcar.

Adresa: České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury, Thákurova 9 – Dejvice.

Zdroj: propamatky.info