Publikováno: 15. 11. 2021

Otevření expozice „Naši Němci“

Po dlouhých letech příprav a diskuzí bude 18. listopadu v Ústí nad Labem otevřena expozice Naši Němci.

©collegiumbohemicum.cz

Collegium Bohemicum je vědecká, vzdělávací a kulturní instituce, která se od svého založení roku 2006 zaměřuje na výzkum a prezentaci dějiny česko-německých vztahů a kulturní dědictví německojazyčného obyvatelstva v Česku. Dlouho připravovaná expozice by měla nabízet představení více než 500 exponátů týkajících se dějin německojazyčného obyvatelstva v českých zemích, které budou umístěny v 22 výstavních místnostech, a to s využitím moderních multimediálních prvků. Časově bude výstava obsahovat dějinný vývoj od raného středověku až po dvacáté století, včetně dodnes citlivého tématu poválečného odsunu německého obyvatelstva z českých zemí.

Expozice Naši Němci bude otevřena 18. listopadu v 10 hodin a od 11 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy vedená kurátorem výstavy a ředitelem Collegia Bohemica Petrem Kourou. Od 13 hodin pak bude možné účastnit se prohlídky s komentářem také v německém jazyce.

Další informace naleznete na stránkách Collegium Bohemicum.

Zdroj: collegiumbohemicum.cz