Publikováno: 7. 12. 2021

Nová expozice „Cesty města“ muzea v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevřelo 3. prosince svou novou expozici, která příchozí provází dějinami města od pravěku až do 40. let 20. století.

©muzeumhk.cz

Expozice je obohacena o multimediální prvky, včetně 3D projekcí, a skládá se ze třech částí: K městu českých královen, K pevnosti a K Salonu republiky.

V první části se mohou všichni příchozí seznámit s nejstaršími dějinami města od starší doby kamenné až do 16. století. Středověkou historii města nejvíce reprezentuje středověký model města a prezentace každodennosti středověkého života ve městě. Druhá část předkládá dějiny města od časů baroka po prusko-rakouskou válku v roce 1866 a ukazuje život ve městě jako každodenní stýkání se a potýkání civilního a vojenského živlu. Závěrečná část představuje minulost Hradce Králové v době první republiky jako osvobození od pevnostních hradeb a vizuální proměny města díky předním architektům, jakými byli Jan Kotěra a Josef Gočár.

Více k expozici: Muzeumhk.cz

Zdroj: idnes.cz, muzeumhk.cz