Publikováno: 15. 9. 2022

Mistrovství světa ve veslování doprovodí pop-up výstava

Mistrovství světa ve veslování v Račicích bude doprovázet pop-up výstava současného českého i světového umění v rámci platformy Sport in Art.

Mistrovství světa ve veslování doprovodí pop-up výstava

Organizátoři mistrovství světa ve veslování, které se letos budou konat v Račicích, se rozhodli propojit s platformou Sport in Art a poprvé v historii tak bude mistrovství světa doprovázet výstava současného umění. Díla inspirovaná veslováním lze vidět v pop-up galerii Sport in Art. Výstava s názvem ROW ROW ROW RAČICE bude otevřena od 18. do 25. září přímo v areálu Národního olympijského centra vodních sportů a představí významné české i světové výtvarníky.

Na jednom místě tak budou vystaveny díla Aleny Anderlové, Marka Číhala, Romana Franty, Jiřího Hauschky, Lukáše Havrdy, Karla Jerieho, Davida Mazance, Jitky Petrášové, Sarah Emily Porter (GB), Julia Reichela, Michaela Rittsteina, Frithy Strand (USA), Barbory Šlapetové, Pavla Šmída, Karla Štědrého nebo Susan Wood (USA). Představí se sochaři Milan Cais, Jakub Flejšar nebo Paulina Skavová, grafik Michal Cihlář či vizuální umělkyně Zuzana Bahulová. Všechna díla jsou inspirována veslováním a některá vznikla přímo pro tuto akci. Výstava nabídne také možnost vystavená díla zakoupit.

Sport in Art je vůbec první platformou, která propojuje světy umění a sportu a shromažďuje to nejzajímavější s důrazem na českou i zahraniční výtvarnou scénu. Kromě veřejných výstav platforma spravuje také webový portál sportin.art, na kterém je dostupná nákupní galerie uměleckých díl nebo články o současném umění. Platforma plánuje také realizaci mezinárodní umělecké soutěže.

Celý článek zde.

Zdroj: protisedi.cz