Publikováno: 17. 6. 2022

Historie na dotek v moderních muzeích: Záznam z diskuse

Záznam z debaty historika Václava Sixty a novinářky Judity Matyášové o prezentaci historických témat v nových polských muzeích, jako Muzeum polských Židů ve Varšavě nebo Muzeum emigrace v Gdyni, je dostupný na YouTube.

Historie na dotek v moderních muzeích: Záznam z diskuse

Dne 20. dubna 2022 se v Městské knihovně v Praze konala diskuse v rámci cyklu Inspirace Polskem, připraveném ve spolupráci s Polským institutem Praha. Historik Václav Sixta, spoluautor knihy Jak vystavujeme soudobé dějiny a didaktik oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů, představil inspirativní polská muzea moderní historie. Muzeum polských Židů ve Varšavě POLIN, Muzeum emigrace v Gdyni nebo expozice v bývalé továrně Oskara Schindlera v Krakově využívají moderní prezentační přístupy k vyprávění dramatických lidských osudů.

Diskuse je nyní k dispozici v záznamu na YouTube profilu Městské knihovny v Praze.

Zdroj: youtube.com/user/KnihovnaPraha